w sprawie zmiany Regulaminu Pracy Pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej

Zarządzenie nr  B.0152-10/09

Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska

z dnia 15.06.2009 r.

 

w sprawie zmiany Regulaminu Pracy

Pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej

 

Na podstawie art. 33 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z póź.zm) w związku z art. 42 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 r. (Dz. U. Nr 223, poz. 1458)

zarządzam:

§ 1

W Regulaminie Pracy Pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, nadanym Zarządzeniem Burmistrza Miasta Nr B.0152-7/04 z dnia 14.05.2004 roku, Rozdział IV. Czas pracy § 8 otrzymuje brzmienie:

§ 8

1.       Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w Urzędzie lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.

2.       Czas pracy pracowników nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym z zastrzeżeniem pkt 3.

3.       W Urzędzie wprowadza się system równoważnego czasu pracy dla pracowników na stanowiskach urzędniczych, w tym na kierowniczych stanowiskach urzędniczych, oraz na stanowiskach pomocniczych i obsługi, w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym jednego miesiąca. Przedłużony dobowy wymiar czasu pracy jest równoważony krótszym dobowym wymiarem czasu pracy w niektórych dniach lub dniami wolnymi od pracy.

4.       Rozkład czasu pracy pracowników ustala się następująco:

1)       w systemie równoważnym dla pracowników na stanowiskach urzędniczych, określa się godziny pracy:

poniedziałek - środa 730 - 1530,

czwartek 730 - 1700,

piątek 730 - 1400.

2)       w systemie równoważnym dla pracowników gospodarczych:

poniedziałek - czwartek  1500 – 2100,

piątek 1400 - 2000.

5.       Ze względu na specyfikę pracy na stanowisku Kierownika USC, Zastępcy Kierownika USC, pracownika ds. promocji oraz inspektora w Biurze Rady Miejskiej, w sytuacji pracy w sobotę, niedzielę lub poza godzinami wskazanymi w pkt 4 ust. 1 niniejszego Regulaminu, dzień wolny od pracy wynikający z pięciodniowego tygodnia pracy na każdy okres rozliczeniowy uzgadnia pracownik z Burmistrzem Miasta.

6.       Praca w godzinach nadliczbowych na polecenie przełożonego jest dopuszczalna w razie potrzeb pracodawcy, przy czym w wyjątkowych sytuacjach w porze nocnej, w niedziele i święta.

7.       Za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje pracownikowi według jego wyboru wynagrodzenie lub czas wolny, który na jego wniosek może być udzielony bezpośrednio przed urlopem wypoczynkowym lub po jego zakończeniu.

8.       Wniosek o udzielenie czasu wolnego bezpośrednio przed urlopem wypoczynkowym lub po nim powinien być złożony wraz z oświadczeniem o wyborze tego świadczenia. W miarę możliwości pracodawca może uwzględnić również wnioski spóźnione lub odmienne od wcześniej złożonych.

9.       Nie mogą świadczyć pracy w godzinach nadliczbowych pracownica w ciąży, pracownik młodociany, a także – wyjąwszy konieczność prowadzenia akcji ratowniczej, zgodnie z art. 151 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy – pracownik, na którego stanowisku pracy występują przekroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń lub natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia.

10.   Pracę w godzinach nadliczbowych wyłącznie za swą zgodą mogą świadczyć pracownicy sprawujący pieczę nad osobami stale wymagającymi opieki oraz opiekujący się dziećmi w wieku do lat ośmiu. Powinni jednak wykazać istnienie obowiązku sprawowania pieczy lub opieki, a także jej konieczność.

11.   W zakresie czasu pracy pracownikom przysługują wyłącznie uprawnienia wynikające z ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 r. oraz z wydanych w oparciu o jej przepisy postanowień niniejszego regulaminu. W sprawach nieuregulowanych w ww. ustawie znajdują również zastosowanie przepisy kodeksu pracy.

12.   W przypadku osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy strony ustalają w umowie o pracę dopuszczalną liczbę godzin ponad określony w umowie wymiar czasu pracy, której przekroczenie uprawnia pracownika do wyboru pomiędzy prawem do wynagrodzenia a prawem do odpowiedniej ilości czasu wolnego (art. 151 § 5 Kodeksu pracy w związku z art. 40 ust. 5 ustawy o pracownikach samorządowych).

§ 2

Wykonanie zarządzenia powierzam Sekretarzowi Miasta oraz zobowiązuję pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej do zapoznania się z Zarządzeniem i przyjęcia do stosowania na swoim stanowisku pracy.

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od daty podania go do wiadomości pracownikom Urzędu Miejskiego.

BURMISTRZ

(-) Rita Serafin

Powrót

Załączniki

Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:w sprawie zmiany Regulaminu Pracy Pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej
Informację opublikował:Aleksander Serafin
Informację wytworzył:
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:03.07.2009 08:54

Rejestr zmian dokumentu

pokaż