Odbudowa kładki dla pieszych w miejscowości Rudy
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM
- roboty budowlane
o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach
wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy prawo zamówień publicznych
Data zamieszczenia Ogłoszenia w Biuletynie zamówień publicznych: 22.06.2012 r.
Numer Ogłoszenia: 215388 - 2012
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
1. Nazwa i adres zamawiającego:
Gmina Kuźnia Raciborska, ul. Słowackiego 4
47-420 Kuźnia Raciborska
tel. (032) 419-14-17, fax. (032) 419-14-32
e-mail: poczta@kuzniaraciborska.pl; www.kuzniaraciborska.pl
2. Rodzaj Zamawiającego
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
1. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
a) Nazwa nadana zamówieniu przez Zamawiającego:
„Odbudowa kładki dla pieszych przez rzekę Ruda w km 16+154 w ciągu Alei Klodwiga w miejscowości Rudy” – usuwanie szkód powodziowych z 2010 roku.
45.22.00.00-5 Roboty inżynieryjne i budowlane
c) Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w przetargu nieograniczonym o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy prawo zamówień publicznych, jest wykonanie zadania, pn.: „Odbudowa kładki dla pieszych przez rzekę Ruda w KM 16+154 w ciągu Alei Klodwiga w miejscowości Rudy” - usuwanie szkód powodziowych z 2010 roku”, na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę, w skład którego wchodzi wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Przedsięwzięcie obejmuje teren ok. 1.330 m2 a roboty będą prowadzone na terenie wpisanym do rejestru zabytków (Zespół Klasztorno – Pałacowo - Parkowy w Rudach), leżącym w granicach ochrony Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich w Rudach.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
· Rozbiórkę istniejącej kładki w konstrukcji stalowej.
· Rozbiórkę przyczółki o konstrukcji drewnianej w formie kaszycowej wypełnionej narzutem kamiennym.
· Budowę kładki w konstrukcji z drewna klejonego o rozpiętości podporowej 23 m i szerokości użytkowej 3 m. Ustrój nośny jest dwubelkowy o wysokości belki nośnej h = 1,6 m.
· Przyczółki kładki wraz ze skrzydełkami podtrzymującymi nasyp żelbetowe. Fundament przyczółków oparty na palach żelbetowych, wykonywanych tzw. metodą „studzienną”.
· Remont stopnia (rampy) w km 16+160 rzeki Rudy obejmujący wymianę zniszczonych drewnianych ścianek szczelnych, uzupełnienie i wyrównanie narzutu kamiennego w sekcji bystrza pomiędzy drewnianymi ściankami, wykonanie dodatkowych ubezpieczeń elastycznych dna (narzut kamienny na geowłókninie) na górnym i dolnym stanowisku.
· Wykonanie ubezpieczenia skarp w obrębie stopnia i kładki z bruku kamiennego na długości ok. 27 m wraz z uzupełnieniem drewnianych ścianek szczelnych w obrębie skarp.
· Wykonanie prac w zakresie zieleni: wycinek drzew - 82 szt. oraz krzewów - ok. 12,00 m2. Wykonanie nasadzeń zastępczych – 14 szt. w obrębie Zespołu Klasztorno-Pałacowo-Parkowego w Rudach.
· Wykonanie nawierzchni z kostki granitowej wraz z podbudową (podejścia do kładki, nawierzchnia wokół siedziska) – ok. 32 m2.
· Wyposażenie terenu w elementy małej architektury: siedzisko z drewna klejonego, tablicę informacyjną, kosz na śmieci.
Szczegółowy zakres prac określa:
· Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – załącznik nr 10 do SIWZ;
· Przedmiary robót – załącznik nr 9 do SIWZ;
· Projekt budowalno-wykonawczy – załącznik nr 11 do SIWZ;
· Wzór umowy - załącznik nr 8 do SIWZ ;
Wymagania dotyczące robót:
· Wszystkie prace powinny być zrealizowane zgodnie z przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż, zgodnie z poleceniami Przedstawiciela Zamawiającego na budowie (inspektora nadzoru).
· Roboty należy prowadzić zgodnie z wymogami opisu przedmiotu zamówienia, projektem budowlano-wykonawczym, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz wymogami niniejszej specyfikacji.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać również:
· wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót objętych zamówieniem,
· wszelkie inne roboty, prace, niezbędne badania (laboratoryjne), sprawdzenia, pomiary i odbiory, czynności, obowiązki i wymogi wynikające z niniejszej specyfikacji (umowy, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, projektu budowlano-wykonawczego, przedmiaru robót), wraz z obsługą geodezyjną.
W celu zabezpieczenia i usprawnienia prawidłowej organizacji robót zaleca się Wykonawcy przeprowadzanie bieżących uzgodnień z Elektrownią Rybnik S.A. z siedzibą, przy ul. Podmiejskiej w Rybniku w zakresie regulacji zrzutu wody w okresie prowadzenia robót.
Wykonawcy zobowiązani są do zapoznania się z warunkami realizacji robót w terenie.
Wymagania dotyczące materiałów:
Wszelkie użyte w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych i przedmiarze znaki handlowe, towarowe, nazwy modeli, numery katalogowe służą jedynie do określenia cech technicznych i jakościowych materiałów a nie są wskazaniem producenta.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert z zastosowaniem innych materiałów niż określone w dokumentacji projektowej o nie gorszych parametrach od zaprojektowanych i jakości potwierdzonej certyfikatem.
Użyte materiały winny być w I gatunku jakościowym i wymiarowym, posiadające odpowiednie dopuszczenia do stosowania w budownictwie i zapewniające sprawność eksploatacyjną.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do dokumentacji projektowej jest obowiązany wykazać, na etapie składania oferty, że oferowane przez niego materiały, roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne.
W sprawach nieuregulowanych w podanych jw. dokumentach należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, Polskich Norm oraz norm europejskich, o ile takie obowiązują w Polsce, przepisów prawa budowlanego.
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA MATERIAŁÓW Z ROZBIÓRKI:
· Odpady budowlane z rozbiórki winny zostać zagospodarowane przez Wykonawcę zgodnie z Ustawą z dnia 27.04.2001r. o odpadach (t.j. z 2010r. Dz. U. Nr 185 poz. 1243 z późn. zm.).
· Gmina Kuźnia Raciborska nie posiada na swoim terenie składowiska odpadów, należy zatem uwzględnić konieczność wywozu odpadów do stosownej instalacji zlokalizowanej poza terenem Gminy Kuźnia Raciborska.
2. Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt. 3 i 4 ustawy p.z.p.
Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
3. Informacja o możliwości złożenia oferty częściowej.
Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
4. Informacja o możliwości złożenia oferty wariantowej.
Nie dopuszcza się złożenia oferty wariantowej.
5. Termin wykonania zamówienia.
Zadanie należy wykonać w terminie: do 30.11.2012r.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM
I TECHNICZNYM
1. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy niepodlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy prawo zamówień publicznych, oraz spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
2) Posiadania wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
· wykonanie w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
- co najmniej jednego zadania, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, odpowiadającego swoim zakresem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, tj. polegającego na budowie, modernizacji lub remoncie obiektu mostowego na kwotę nie mniejszą niż 500.000 zł brutto.
3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
· dysponowanie przy realizacji zamówienia kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania budową lub robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, którego doświadczenie wynosi minimum 5 lat od daty uzyskania uprawnień budowlanych;
· dysponowanie przy realizacji zamówienia kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania budową lub robotami budowlanymi w specjalności mostowej, którego doświadczenie wynosi minimum 3 lat od daty uzyskania uprawnień budowlanych;
· dysponowanie przy realizacji zamówienia kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania budową lub robotami budowlanymi w zakresie obiektów i budowli melioracji wodnych, którego doświadczenie wynosi minimum 3 lat od daty uzyskania uprawnień budowlanych.
Uwaga!
Osoby, którym powierzone zostaną wyżej wymienione funkcje muszą przynależeć do właściwej izby samorządu zawodowego i posiadać wymagane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
Powyższe funkcje mogą być ze sobą łączone.
4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Potwierdzeniem spełniania ww. warunku przez Wykonawcę, będzie złożenie podpisanego Oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, składane zgodnie z art. 44 ustawy p.z.p. - na załączniku nr 1 do SIWZ.
2. Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy p.z.p.
1) W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, składane zgodnie z art. 44 ustawy p.z.p. - na załączniku nr 1 - oryginał oświadczenia podpisany przez Wykonawcę.
2) W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Wykazu robót budowlanych - na załączniku nr 4 – Wykaz robót budowlanych, wykonanych w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, o zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, określonego przez Zamawiającego w rozdziale 2 pkt V ppkt 2 SIWZ- z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (opinie, referencje, protokoły odbioru). Dokumenty te należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
3) W celu potwierdzenia, że wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Oświadczenia Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, (zgodnie z postanowieniami rozdziału 2 pkt V ppkt 3 SIWZ) – na załączniku nr 5 – Wykaz osób wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
b) Oświadczenia o posiadaniu wymaganych uprawnień przez osoby uczestniczące w wykonaniu zamówienia, spełniających wymogi rozdziału 2 pkt V ppkt 3 SIWZ – na załączniku nr 6 - oryginał lub kopia oświadczenia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
4) W celu potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 ustawy p.z.p. – na załączniku nr 2 - oryginał lub kopia poświadczenia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
b) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy p.z.p. - wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert - oryginał lub kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy p.z.p.- na załączniku nr 3 - oryginał lub kopia oświadczenia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
c) Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert -oryginał lub kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę
d) Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - oryginał lub kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Uwaga!
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w Sekciji III pkt 2 ppkt 4).
3. Dokumenty podmiotów zagranicznych.
Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składają dokumenty zgodnie z przepisami § 4 Rozporządzenia z dnia 30.12.2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz, U. z 2009r. Nr 226, poz. 1817).
W przypadku wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w sekcji III pkt 2 ppkt 4) b) do pkt 2 ppkt 4) d), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
· nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
· nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości decyzji wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma
siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa
powyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed
notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu
zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju,
w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
4. Inne dokumenty
1) Wypełniony formularz OFERTA (wg załączonego do SIWZ druku).
2) Informacja o podwykonawcach - jeżeli Wykonawca przewiduje udział podwykonawców w realizacji zamówienia zobowiązany jest to wskazać w formularzu oferty oraz na załączniku nr 7, określając rodzaj powierzonej części zamówienia podwykonawcom.
3) Dowód wniesienia wadium.
Opcjonalnie:
4) Upoważnienie do podpisywania oferty oraz innych dokumentów lub składania ewentualnych wyjaśnień, związanych z postępowaniem w sprawie zamówienia publicznego, określające zakres upoważnienia, podpisane przez osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań w imieniu wykonawcy. Upoważnienie należy złożyć w oryginale lub poświadczone notarialnie lub opatrzone adnotacją „za zgodność z oryginałem”, podpisane przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do występowania w imieniu Wykonawcy.
Uwaga:
Upoważnienie należy załączyć tylko wówczas, jeżeli osoba lub osoby podpisujące ofertę nie figurują w odpowiednich rejestrach i nie są uprawnione do reprezentowania wykonawcy.
5) Pełnomocnictwo - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (pełnomocnictwo może wynikać z treści umowy konsorcjum).
5) Informacja na temat wadium.
Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych, zero groszy).
6) Zaliczki
Nie przewiduje się udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50% pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.
Nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
1. Określenie trybu zamówienia.
Przetarg nieograniczony.
2. Kryteria oceny ofert i ich znaczenie.
Cena (koszt) - 100% - najniższa cena
3. Informacja o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z adresem strony internetowej, na której będzie prowadzona aukcja elektroniczna.
Zamawiający nie zamierza zastosować aukcji elektronicznej przy wyborze wykonawcy.
4. Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy
Tak
Dopuszczalne zmiany postanowień oraz określenie warunków zmian:
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, z uwzględnieniem art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych.
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian, o których mowa powyżej, postanowień zawartej umowy w niżej wymienionych przypadkach:
1.1. Zmiany mające wpływ na termin wykonania umowy:
a) możliwe jest przedłużenie terminu zakończenia umowy o czas opóźnienia, jeżeli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego i jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w zakresie następujących obowiązków Zamawiającego:
- przekazanie terenu budowy,
- przekazanie dokumentów budowy,
b) możliwa jest zmiana terminu wykonania umowy, ewentualnie wstrzymania i wznowienia robót, ze względu na:
- przedłużenie procedury przetargowej,
- zaistnienie konieczności wykonania robót dodatkowych uniemożliwiających kontynuowanie realizacji niniejszej umowy, wówczas termin wykonania niniejszej umowy może zostać przedłużony o czas niezbędny do wykonania robót dodatkowych,
- technologię wykonywania prac,
- działania sił natury, uznanych za stan klęski żywiołowej,
c) Wykonawca nie będzie miał prawa do przedłużenia terminu zakończenia umowy, jeżeli przedłużenie terminu wynika z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
1.2. Zmiany mające wpływ na wysokość wynagrodzenia:
a) zmiana stawki podatku od towarów i usług (VAT),
b) obniżenie kosztu wykonania robót a tym samym wynagrodzenia wykonawcy,
c) rezygnacja z wykonania części robót.
2. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy:
2.1 Sposób inicjowania zmian:
a) Zamawiający:
- wnioskuje do wykonawcy w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany,
- wnioskuje, aby wykonawca przedłożył propozycję zmiany,
b) osoby występujące po stronie Zamawiającego:
- wnioskują do Zamawiającego w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany,
c) Wykonawca:
- wnioskuje do Zamawiającego o dokonanie wskazanej zmiany.
2.2 Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy, protokół konieczności, itp.). Protokół konieczności wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego.
2.3 Zmiana postanowień zawartej umowy w wyniku wprowadzenia zmian opisanych powyżej może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu, pod rygorem nieważności.
5. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia.
a) Specyfikacja
Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami została umieszczona w
Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, pod
adresem: http://www.kuznia-raciborska.bip.info.pl/
; (w panelu OGŁOSZENIA);
POBIERZ SIWZ:
1. Część ogólna
2. Załączniki od 1 do 8
3. Załącznik 9
4. Załącznik 10
5. Załącznik 11.1
6. Załącznik 11.2
7. Załącznik 11.3
8. Załącznik 11.4
9. Załącznik 11.5
10. Załącznik 11.6
11. Załącznik 11.7
12. Załącznik 11.8
13. Załącznik 11.9
b) Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można także odebrać w budynku Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej przy ul. Słowackiego 4, pokój nr 2 - po złożeniu zamawiającemu wniosku o przekazanie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, lub za zaliczeniem pocztowym.
6. Miejsce i termin składania ofert.
Oferty należy składać w budynku Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, przy ul. Słowackiego 4, pokój nr 4 (sekretariat Urzędu).
Termin składania ofert upływa dnia 2012-07-09 godz. 09.00.
7. Miejsce i termin otwarcia ofert.
Otwarcie ofert nastąpi dnia 2012-07-09 godz. 09.30 w budynku Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, przy ul. Słowackiego 4, pokój nr 3 (sala narad).
8. Termin związania z ofertą.
Termin związania z ofertą wynosi 30 dni od ostatecznego terminu składania ofert.
9. Informacja o zamiarze zawarcia umowy ramowej.
Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej.
10. Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej (jeżeli dotyczy).
Nie dotyczy.
11. Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
Nie.
/ - / RITA SERAFIN
BURMISTRZ MIASTA KUZNIA RACIBORSKA
…………………………………………………..
zatwierdził
Metryka dokumentu
Tytuł dokumentu: | Odbudowa kładki dla pieszych w miejscowości Rudy |
---|---|
Podmiot udostępniający informację: | Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej |
Informację opublikował: | Piotr Nienartowicz |
Informację wytworzył: | |
Data na dokumencie: | Brak |
Data publikacji: | 22.06.2012 11:18 |