w sprawie ustalenia regulaminu przetargu ustnego nieograniczonego na wydzierżawienie nieruchomości będących własnością Gminy Miasta Kuźnia Raciborska
Zarządzenie Nr B.0151-262/06
Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska
z dnia 24.11.2006 r.
w sprawie ustalenia regulaminu przetargu ustnego nieograniczonego na wydzierżawienie nieruchomości będących własnością Gminy Miasta Kuźnia Raciborska
Na podstawie art. 30 ust.2 pkt. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym / t.j. Dz. U. z 2001r Nr 142 poz. 1591 z późn. zm./, art.40 ust.1 pkt.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami /Dz. U. z 2004r Nr 261 poz.2603 z późn.zm/ oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości /Dz.U.Nr 207 poz.2108/
zarządzam:
§ 1
Ustalić regulamin przetargu ustnego nieograniczonego na dzierżawę nieruchomości gruntowych będących własnością Gminy Miasta Kuźnia Raciborska stanowiący załącznik do niniejszego Zarządzenia.
§ 2
Traci moc Uchwała nr 99/412/2001 Zarządu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej z dnia 23.05.2001 r w sprawie przyjęcia regulaminu dzierżawy nieruchomości gruntowych będących własnością Gminy Miasta Kuźnia Raciborska w drodze przetargu ustnego nieograniczonego i ograniczonego.
§ 3
Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Referatu Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
§ 4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
BURMISTRZ
(-) Ernest Emrich
Załącznik do Zarządzenia nr B.0151-262/06
Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska
Regulamin przetargu ustnego nieograniczonego na wydzierżawienie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Kuźnia Raciborska
I Zasady ogólne
1. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i osoby prawne jeżeli wpłacą wadium w wysokości i terminie określonym, w ogłoszeniu o przetargu nie później niż na 3 dni przed otwarciem przetargu.
2. Osobom, które nie wygrały przetargu wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu nie później niż 3 dni od dnia zamknięcia lub odwołania przetargu.
3. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał zalicza się na poczet czynszu dzierżawnego.
4. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy dzierżawy.
5. W przetargu nie mogą uczestniczyć osoby wchodzące w skład komisji przetargowej oraz osoby bliskie tym osobom.
6. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę osób uczestniczących jeżeli chociaż jeden uczestnik zaoferował co najmniej 1 postąpienie powyżej wywoławczej stawki czynszu.
7. Przetarg odbywa się w formie stopniowania stawki czynszu. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
8. Uczestnik przetargu może zaskarżyć czynności związane z przeprowadzeniem przetargu do Burmistrza Miasta w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyniku przetargu. W przypadku wniesienia skargi – Burmistrz Miasta wstrzymuje dalsze czynności związane z zawarciem umowy.
II. Sposób przeprowadzenia przetargu
1. Uczestnicy przetargu- tj. osoby fizyczne lub przedstawiciel osoby prawnej – zobowiązani są w dniu przetargu i zarejestrować się przez wpisanie na listę osób uczestniczących w przetargu. Listę prowadzi pracownik Urzędu Miejskiego.
2. Uczestnik przetargu reprezentujący osobę prawną obowiązany jest przedłożyć stosowne pełnomocnictwo.
3. Przy zarejestrowaniu uczestnik przetargu zostaje zapoznany z regulaminem przetargu składając odpowiednie oświadczenie potwierdzone własnoręcznym podpisem, oraz zostaje oznaczony numerem, którym posługuje się w czasie licytacji.
4. Przy zarejestrowaniu fakt uiszczenia wadium należy udokumentować stosownym pokwitowaniem.
5. Przetarg odbywa się w następujących etapach:
· Otwarcie przetargu i odczytanie listy uczestników przetargu
· Szczegółowe określenie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu
· Odczytanie regulaminu
· Zgłaszanie kolejnych postąpień przez uczestników
· Zamknięcie przetargu i ogłoszenie wyniku
· Spisanie protokołu
6. W protokole z przetargu zamieszcza się następujące dane:
· Termin i miejsce przetargu
· Oznaczenie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu według ewidencji gruntów i księgi wieczystej
· Informację o obciążeniach nieruchomości
· Informacje o osobach dopuszczonych i niedopuszczonych do przetargu wraz z uzasadnieniem
· Wysokość miesięcznej stawki czynszu osiągniętej w przetargu
· Imię, nazwisko i adres lub nazwę firmy oraz siedzibę osoby ustalonej jako dzierżawcę
7. Protokół z przeprowadzonego przetargu stanowi podstawę do zawarcia umowy dzierżawy. O terminie podpisania umowy organizator przetargu zawiadamia dzierżawcę w terminie 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
8. W przetargu nie mogą uczestniczyć osoby fizyczne oraz osoby prawne posiadające zadłużenia finansowe wobec Miasta z tytułu umów cywilnych czy obciążeń publicznych (podatki, opłaty) wobec Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak również osoby karane.
III. W kwestiach nie uregulowanych w regulaminie stosuje się postanowienia Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r., w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. Nr 207, poz.2108 z 2004r.)
Rejestr zmian dokumentu
30.11.2006 13:47 | Utworzenie dokumentu. (Aleksander Serafin) |
---|