OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM - Modernizacja nawierzchni drogi gminnej ul. Podbiała w miejscowości Rudy
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM
- roboty budowlane
o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach
wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy prawo zamówień publicznych
Data zamieszczenia Ogłoszenia w Biuletynie zamówień publicznych: 14.09.2011r.
Numer Ogłoszenia: 289032- 2011
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
1. Nazwa i adres zamawiającego:
Gmina Kuźnia Raciborska, ul. Słowackiego 4
47-420 Kuźnia Raciborska
tel. (032) 419-14-17, fax. (032) 419-14-32
e-mail: poczta@kuzniaraciborska.pl; www.kuzniaraciborska.pl
2. Rodzaj Zamawiającego
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
1. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
a) Nazwa nadana zamówieniu przez Zamawiającego:
„Modernizacja nawierzchni drogi gminnej ul. Podbiała w miejscowości Rudy”.
CPV 45.23.31.42 -6 Roboty w zakresie naprawy dróg
c) Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w przetargu nieograniczonym o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy prawo zamówień publicznych, jest: „Modernizacja nawierzchni drogi gminnej ul. Podbiała w miejscowości Rudy”.
Zakres zadania obejmuje wykonanie modernizacji istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi gminnej, położonej w miejscowości Rudy. Początek zakresu robót KM 0+000,00 zlokalizowano na skrzyżowaniu z drogą gminną na działce nr 554. Koniec zakresu robót zlokalizowano w KM 0+855,00 (początek ogrodzenia pierwszej posesji po stronie lewej).
W ramach modernizacji ul. Podbiała (dz. nr 520) w miejscowości Rudy, na odcinku o długości 855,0 m. planuje się wykonanie nowej nawierzchni jezdni, z mieszanki mineralno-asfaltowej grysowej o szerokości jezdni zgodnej ze stanem istniejącym, wraz z wykonaniem pobocza obustronnego szerokości 50 cm. z kamienia łamanego lub frezu asfaltowego.
Przyjęto następujące parametry techniczne projektowanej drogi:
- droga gminna wewnętrzna;
- prędkość projektowa VP=30 km/h;
- przekrój drogowy;
- spadek poprzeczny jezdni jednostronny o wielkości 2,0% (kierunek spadku zależny od ukształtowania przyległego terenu);
Szerokość jezdni:
- KM 0+000,00 - KM 0+330,00 – 3,00 m.
- KM 0+330,00 - KM 0+340,00 – 3,00 / 3,50 m.
- KM 0+340,00 - KM 0+410,00 – 3,50 m.
- KM 0+410,00 - KM 0+420,00 – 3,00 / 3,50 m.
- KM 0+420,00 - KM 0+842,00 – 3,00 m.
- KM 0+842,00 - KM 0+855,00 – 3,00 / 2,70 m.
Konstrukcja podbudowy i nawierzchni przedstawia się następująco:
- Istniejąca podbudowa (grunt stabilizowany cementem);
- Istniejąca nawierzchnia (podwójne powierzchniowe utrwalenie);
- Wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym sortowanym (0-31,5 mm.) z zagęszczeniem mechanicznym - średnia grubość warstwy po zagęszczeniu 7 cm., na ok. 20% powierzchni modernizowanej drogi;
- Mechaniczne skropienie nawierzchni drogowej asfaltem, zużycie emulsji 0,5 kg/m2;
- Wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-asfaltową grysową st. II z wbudowaniem mechanicznym, grubości średnio 5 cm;
- Mechaniczne skropienie nawierzchni drogowej asfaltem, zużycie emulsji 0,2 kg/m2, (połączenie międzywarstwowe);
- Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej grysowej st. I o grubości po zagęszczeniu równej 4 cm,
Niweletę drogi dostosować do istniejących warunków terenowych, biorąc pod uwagę wysokości zjazdów do posesji i skrzyżowań.
Pobocza obustronne w KM 0+000,00 – KM 0+855,00 o szerokości 0,50 m. wykonane z tłucznia kamiennego lub frezu asfaltowego. Spadek poboczy 6,0%.
Szczegółowy zakres robót do wykonania określa Przedmiar robót oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.
Szczegółowy zakres prac określa:
· Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 12 do SIWZ;
· Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – załącznik nr 11 do SIWZ;
· Przedmiar robót – załącznik nr 10 do SIWZ;
· Plan sytuacyjny – załącznik nr 12 do SIWZ;
· Wzór umowy - załącznik nr 9 do SIWZ ;
Wymagania dotyczące robót:
· Wszystkie prace powinny być zrealizowane zgodnie z przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż, zgodnie z poleceniami Przedstawiciela Zamawiającego na budowie (inspektora nadzoru).
· Roboty należy prowadzić zgodnie z wymogami opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz wymogami niniejszej specyfikacji.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać również:
§ wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót ujętych w przedmiarze robót;
§ wszelkie inne roboty, prace, niezbędne badania (laboratoryjne), sprawdzenia, pomiary, czynności, obowiązki i wymogi wynikające z niniejszej specyfikacji (umowy, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, opisu przedmiotu zamówienia, przedmiaru robót).
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ZAGOSPODAROWANIA
MATERIAŁÓW Z ROZBIÓRKI:
· Odpady budowlane z rozbiórki winny zostać zagospodarowane przez Wykonawcę zgodnie z Ustawą z dnia 27.04.2001r. o odpadach (t.j. z 2007r. Dz. U. Nr 39 poz. 251 z późn. zm.).
· Gmina Kuźnia Raciborska nie posiada na swoim terenie składowiska odpadów, należy zatem uwzględnić konieczność wywozu odpadów do stosownej instalacji zlokalizowanej poza terenem Gminy Kuźnia Raciborska.
2. Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt. 3 i 4 ustawy p.z.p.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego.
3. Informacja o możliwości złożenia oferty częściowej.
Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
4. Informacja o możliwości złożenia oferty wariantowej.
Nie dopuszcza się złożenia oferty wariantowej.
5. Termin wykonania zamówienia.
Wymagany termin realizacji zadania: 21 dni od daty zwarcia umowy.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM
I TECHNICZNYM
1. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy niepodlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy prawo zamówień publicznych, oraz spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
2) Posiadania wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
· wykonanie w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
- co najmniej jednej roboty budowlanej, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, polegającej na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi o nawierzchni asfaltowej i powierzchni nie mniejszej niż 2 500 m2, potwierdzonej, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
· dysponowanie przy realizacji zamówienia co najmniej 1 osobą – kierownikiem robót posiadjącą uprawnienia budowlane*) bez ograniczeń do kierowania budową lub robotami budowlanymi w specjalności drogowej, której doświadczenie wynosi minimum 5 lat licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych.
4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Potwierdzeniem spełniania ww warunku przez Wykonawcę, będzie złożenie podpisanego Oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, składane zgodnie z art. 44 ustawy p.z.p. - na załączniku nr 1 do SIWZ.
2. Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy p.z.p.
1) W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, składane zgodnie z art. 44 ustawy p.z.p. - na załączniku nr 1 - oryginał oświadczenia podpisany przez Wykonawcę.
2) W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Wykazu robót budowlanych - na załączniku nr 4 – Wykaz robót budowlanych, wykonanych w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, o zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, określonego przez Zamawiającego w rozdziale 2 pkt V ppkt 2 SIWZ- z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (opinie, referencje, protokoły odbioru). Dokumenty te należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
· dysponowanie przy realizacji zamówienia co najmniej 1 osobą – kierownikiem budowy posiadającą uprawnienia budowlane*) bez ograniczeń do kierowania budową lub robotami budowlanymi w specjalności drogowej, której doświadczenie wynosi minimum 5 lat licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych,
4) W celu potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 ustawy p.z.p. – na załączniku nr 2 - oryginał lub kopia poświadczenia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
b) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy p.z.p. - wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert - oryginał lub kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy p.z.p.- na załączniku nr 3 - oryginał lub kopia oświadczenia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
c) Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - oryginał lub kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
d) Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - oryginał lub kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Uwaga!
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w Sekciji III pkt 2 ppkt 4).
4) Dokumenty podmiotów zagranicznych.
Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składają dokumenty zgodnie z przepisami § 4 Rozporządzenia z dnia 30.12.2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz, U. z 2009r. Nr 226, poz. 1817).
W przypadku wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w sekcji III pkt 2 ppkt 4).b) do ppkt 4).d składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
· nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
· nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości decyzji wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
4. Inne dokumenty
1) Wypełniony formularz OFERTA (wg załączonego do SIWZ druku).
2) Kosztorys ofertowy sporządzony zgodnie z zapisami rozdziału 4 pkt. II SIWZ.
3) Informacja o podwykonawcach - jeżeli Wykonawca przewiduje udział podwykonawców w realizacji zamówienia zobowiązany jest to wskazać w formularzu oferty oraz na załączniku nr 7, określając rodzaj powierzonej części zamówienia podwykonawcom.
Opcjonalnie:
4) Upoważnienie do podpisywania oferty oraz innych dokumentów lub składania ewentualnych wyjaśnień, związanych z postępowaniem w sprawie zamówienia publicznego, określające zakres upoważnienia, podpisane przez osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań w imieniu wykonawcy. Upoważnienie należy złożyć w oryginale lub poświadczone notarialnie lub opatrzone adnotacją „za zgodność z oryginałem”, podpisane przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do występowania w imieniu Wykonawcy.
Uwaga:
Upoważnienie należy załączyć tylko wówczas, jeżeli osoba lub osoby podpisujące ofertę nie figurują w odpowiednich rejestrach i nie są uprawnione do reprezentowania wykonawcy.
5) Pełnomocnictwo - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (pełnomocnictwo może wynikać z treści umowy konsorcjum).
5) Informacja na temat wadium.
Zamawiający odstępuje od żądania wniesienia wadium w prowadzonym postępowaniu.
6) Zaliczki
Nie przewiduje się udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50% pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.
Nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
1. Określenie trybu zamówienia.
Przetarg nieograniczony.
2. Kryteria oceny ofert i ich znaczenie.
Cena (koszt) - 100% - najniższa cena
3. Informacja o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z adresem strony internetowej, na której będzie prowadzona aukcja elektroniczna.
Zamawiający nie zamierza zastosować aukcji elektronicznej przy wyborze wykonawcy.
4. Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy
Tak
Dopuszczalne zmiany postanowień oraz określenie warunków zmian:
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, z uwzględnieniem art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych.
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian, o których mowa powyżej, postanowień zawartej umowy w niżej wymienionych przypadkach:
1.1. Zmiany nie mające wpływu na termin wykonania umowy:
a) zmiana adresu lub siedziby Wykonawcy,
b) zmiana osób występujących po stronie Zamawiającego i Wykonawcy,
1.2. Zmiany mające wpływ na termin wykonania umowy:
a) możliwe jest przedłużenie terminu zakończenia umowy o czas opóźnienia, jeżeli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego i jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w zakresie następujących obowiązków Zamawiającego:
· przekazanie terenu budowy
· przekazanie dokumentów budowy
b) możliwa jest zmiana terminu wykonania umowy, ewentualnie wstrzymania i wznowienia robót, ze względu na:
· przedłużenie procedury przetargowej,
· zaistnienie konieczności wykonania robót dodatkowych uniemożliwiających kontynuowanie realizacji niniejszej umowy, wówczas termin wykonania niniejszej umowy może zostać przedłużony o czas niezbędny do wykonania robót dodatkowych,
· zaistnienie konieczności wykonania robót uzupełniających,
· technologię wykonywania prac,
· niesprzyjające warunki atmosferyczne, w szczególności: obfite opady gradu, deszczu, temperatura powietrza,
· działania sił natury, uznanych za stan klęski żywiołowej.
c) Wykonawca nie będzie miał prawa do przedłużenia terminu zakończenia umowy jeżeli przedłużenie terminu wynika z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
1.3. Zmiany mające wpływ na wysokość wynagrodzenia:
a) zmiana stawki podatku od towarów i usług (VAT),
b) obniżenie kosztu wykonania robót a tym samym wynagrodzenia wykonawcy,
c) rezygnacja z wykonania części robót,
d) zmiana spowodowana robotami zamiennymi, uzupełniającymi lub dodatkowymi..
2. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy:
2.1 Sposób inicjowania zmian:
a) Zamawiający:
· wnioskuje do wykonawcy w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany,
· wnioskuje, aby wykonawca przedłożył propozycję zmiany,
b) Osoby występujące po stronie Zamawiającego:
· wnioskują do Zamawiającego w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany,
c) Wykonawca:
· wnioskuje do Zamawiającego o dokonanie wskazanej zmiany.
2.2 Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy, protokół konieczności, itp.). Protokół konieczności wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego.
2.3 Zmiana postanowień zawartej umowy w wyniku wprowadzenia zmian opisanych powyżej może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu, pod rygorem nieważności.
5. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia.
a) Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) wraz z załącznikami została umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej(pobierz),
b) Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można także odebrać w budynku Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej przy ul. Słowackiego 4, pokój nr 2 - po złożeniu zamawiającemu wniosku o przekazanie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, lub za zaliczeniem pocztowym.
6. Miejsce i termin składania ofert.
Oferty należy składać w budynku Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, przy ul. Słowackiego 4, pokój nr 4 (sekretariat Urzędu).
Termin składania ofert upływa dnia 2011-09-29 godz. 09.00.
7. Miejsce i termin otwarcia ofert.
Otwarcie ofert nastąpi dnia 2011-09-29 godz. 09.30 w budynku Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, przy ul. Słowackiego 4, pokój nr 3 (sala narad).
8. Termin związania z ofertą.
Termin związania z ofertą wynosi 30 dni od ostatecznego terminu składania ofert.
9. Informacja o zamiarze zawarcia umowy ramowej.
Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej.
10. Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej (jeżeli dotyczy).
Nie dotyczy.
11. Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
Nie.
/ - / RITA SERAFIN
BURMISTRZ MIASTA KUZNIA RACIBORSKA
……………………………………………………
zatwierdził
Rejestr zmian dokumentu
22.09.2011 12:10 | Dodano załącznik "Wyjaśnienia do SIWZ" (Aleksander Serafin) |
---|---|
14.09.2011 15:12 | Utworzenie dokumentu. (Aleksander Serafin) |