w sprawie aneksu do Porozumienia Międzygminnego w sprawie realizacji przedsięwzięcia p.n. „Program kanalizacji sanitarnej Gmin Dorzecza Górnej Odry z odprowadzeniem ścieków do ...
Uchwała nr XXIII/194/2004
Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej
z dnia 05.10.2004r.
w sprawie aneksu do Porozumienia Międzygminnego w sprawie realizacji przedsięwzięcia p.n. „Program kanalizacji sanitarnej Gmin Dorzecza Górnej Odry
z odprowadzeniem ścieków do istniejącej oczyszczalni ścieków w Raciborzu”
Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt. 3, art. 74 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z 2001r. z późniejszymi zmianami) oraz art. 13 pkt. 6 lit. a) ustawy z dnia 20 lipca 2000r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. Nr 62, poz. 718 z późniejszymi zmianami)
Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej
uchwala
§ 1
Wprowadza się aneks do Porozumienia Międzygminnego zawartego na mocy uchwały Nr XIV/133/2003 Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej z dnia 29 grudnia 2003r. w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Kuźnia Raciborska.
§ 3
1. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
2. Aneks po podpisaniu podlega opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.
PRZEWODNICZĄCY
RADY MIEJSKIEJ
(-) MANFRED WRONA
Załącznik
do Uchwały Nr XXIII/194/2004 r.
Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej
z dnia 05.10.2004 r.
ANEKS
Sporządzony w dniu ............................. w Raciborzu
DO POROZUMIENIA MIĘDZYGMINNEGO
z dnia 7 stycznia 2004r.
Strony Porozumienia Międzygminnego zgodnie oświadczają, że w jego treści wprowadzają następujące zmiany:
§ 1
W ww. Porozumieniu dokonuje się następujących zmian:
1. Treść dotychczasowego § 1 oznacza się jako punkt 1 i dodaje się następujące punkty o treści:
2. Dokonuje się podziału przedsięwzięcia pod nazwą „Program kanalizacji sanitarnej gmin Dorzecza Górnej Odry z odprowadzeniem ścieków do oczyszczalni w Raciborzu” na dwa etapy.
3. I Etap obejmuje uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Miasta Racibórz i będzie realizowany w przypadku dofinansowania przedsięwzięcia z Funduszu Spójności w latach 2004-2008.
4. II Etap obejmuje uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie pozostałych gmin Porozumienia.
5. I Etap przedsięwzięcia będzie realizowany przez Gminę Miasta Racibórz samodzielnie.
6. Do realizacji I Etapu przedsięwzięcia nie ma zastosowania § 2 pkt. 3 i § 9 Porozumienia Międzygminnego.
7. Dopuszcza się możliwość zawieszenia realizacji wybranych artykułów Porozumienia Międzygminnego.
8. Zawieszenie takie jest skuteczne w przypadku wyrażenia zgody w formie pisemnej przez wszystkie organy wykonawcze stron Porozumienia.
9. Zawieszenie wybranych czynności zapisanych w treści Porozumienia może być dokonane na każdym etapie realizacji Przedsięwzięcia.
10. Zawieszenie realizacji wybranych paragrafów Porozumienia nie jest tożsame z odstąpieniem stron od jego realizacji, w związku z tym, nie ma zastosowania § 13 Porozumienia Międzygminnego.
§ 2
W związku z podziałem przedsięwzięcia na etapy gminy zaprzestają pokrywania kosztów pracy koordynatora z dniem 30 czerwca 2004r. Koszty przygotowania i sporządzenia wniosku do Funduszu Spójności ponosi gmina Racibórz.
§ 3
Pozostałe postanowienia Porozumienia Międzygminnego nie ulegają zmianie.
§ 4
Aneks obowiązuje od dnia 1 lipca 2004r.
UZASADNIENIE
Zgodnie z Uchwałą Nr XV/189/2003 z dnia 17 grudnia 2003r. zostało zawarte Porozumienie Międzygminne między Gminą Racibórz, Kuźnia Raciborska, Nędza, Kornowac, Rudnik, Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie w celu realizacji przedsięwzięcia pn. ”Program kanalizacji sanitarnej Gmin Dorzecza Górnej Odry z odprowadzeniem ścieków do istniejącej oczyszczalni w Raciborzu”, które zostało wskazane przez Ministra Środowiska do dofinansowania z Funduszu Spójności. W celu sporządzenia Studium Wykonalności, Oceny Oddziaływania na Środowisko oraz Aplikacji do Funduszu Spójności zawarte zostało Porozumienie o współfinansowaniu przygotowania przedsięwzięcia w ramach programu ISPA z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na mocy tego porozumienia konsultant z pomocy technicznej, w wyniku przeprowadzonej analizy ekonomicznej i instytucjonalnej wskazał na konieczność podziału przedsięwzięcia na dwa etapy. I Etap obejmuje uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Racibórz i będzie realizowany w latach 2004-2008 przy współfinansowaniu z Funduszu Spójności. II Etap obejmuje realizację przedsięwzięcia na terenie pozostałych gmin. W związku z tym, że pozostałe gminy Porozumienia nie uczestniczą w realizacji Etapu I przedsięwzięcia, konieczne jest wprowadzenie zmian do treści zawartego Porozumienia Międzygminnego.
Rejestr zmian dokumentu
14.10.2004 10:44 | Utworzenie dokumentu. (Aleksander Serafin) |
---|